“Izazov pri uređenju suvremenih kuća i stanova je stvoriti prostor u kojem se možemo odmoriti i napuniti bateriju te uživati u blagostanju zahvaljujući ugodnom, elegantnom interijeru. “
Kad je riječ o stilu uređenja interijera, dva bezvremenska trenda neprestano uživaju veliku popularnost: elegantan i minimalistički. Po čemu se razlikuju i koje su njihove karakteristične značajke?

Zašto minimalizam?
Minimalistički stil najbolji je izbor za modernog gradskog stanovnika. Minimalizam se temelji na estetici jednostavnosti, s dobro osmišljenim prostorima koji sadrže samo najnužnije predmete, s ograničenom količinom namještaja. Minimalistički interijer mora zadovoljiti dva bitna kriterija: svjetlinu i nježnost. Dakle, boje igraju vrlo važnu ulogu. Umjesto tamnih boja, odaberite svijetle, neutralne i nježne boje za zidove, namještaj i pribor. Bijela je klasika u dizajnu interijera i ključna boja minimalističkog stila. Osim što propušta svjetlost u unutrašnjost, ova boja povećava prostor i može se kombinirati s bilo kojom vrstom namještaja i materijala. Druge boje koje se lako stapaju s minimalističkim dekorom su siva i bež.
Materijali u minimalističkom stilu
Što se tiče materijala koji se koriste u minimalističkom stilu, to su uglavnom staklo, drvo i metal koji daju topao, pomalo sofisticiran karakter. Osim toga, tri materijala mogu se jednostavno međusobno kombinirati za šik i moderan izgled. Na pod možete postaviti laganu drvenu podlogu, bez sjaja. Izbjegavajte pločice, osobito one s previše blistavim dizajnom.
Suvremena elegancija
Elegantan dekor ne treba doživljavati kao staromodan ili povezan s ulaskom u interijer iz drugog doba. Ovaj stil oživljava bezvremenske elemente, a pritom ostaje suvremen i u skladu s aktualnim trendovima. Elegantan stil govori o namještaju i priboru koji govore sami za sebe. Na zid postavite, na primjer, pozlaćeno ogledalo kako biste sobi dodali dubinu i delikatnost. Raspon boja korištenih za stvaranje klasičnog, ali i minimalističkog interijera, zadržan je u prigušenim i prilično svijetlim tonovima. Od bijele do sive, preko bež i taupe boje. Boje ne bi trebale privlačiti pozornost, već naglasiti delikatnost materijala. Ove se boje mogu oživjeti svjetlijim naglascima, na primjer lijepim cvjetnim uzorkom ili nekoliko šarenih dodataka.

Klasični detalji
U klasičnom stilu postoji mnogo prostora za pokazivanje što se tiče detalja. Zato su detalji poput srebrnih ručki ili plemenitog ogledala dobrodošli. Osim toga, rado se koriste i lijepi materijali poput drveta i mramora, popraćeni estetskim ukrasnim predmetima – vazama ili svijećnjacima. Stoga će ovaj stil biti prikladan za ljude koji pridaju veliku važnost detaljima i koji se vole okružiti učinkovitim priborom.